İsrail Çin Büyükelçisinin Yeni Dönem Açıklamaları

 

İsrail Çin, Kudüs Post, Büyükelçi Zhan Yongxin’in “Çin’in Yeni Gelişme Dönemi İsrail ile Kazan-Kazan” başlıklı makalesini yayınladı

İsrail Çin
    27 Ekim 2017’de İsrail’in en büyük tirajlı İngiliz gazetesi olan Kudüs Post açıklama yaptı. Büyükelçi Zhan Yongxin’in “Çin’in Yeni Gelişme Dönemi İsrail ile Kazan-Kazan” başlıklı makalesini yayınladı. 

İsrail Çin, Tam metin aşağıdaki gibidir:

    Geçen hafta, dünya medyası Pekin’de son derece önemli bir olaya odaklanmıştı. 
Çin Komünist Partisi (TBM) 18 Ekim onun 19th Ulusal Kongresi düzenledi th 24 Ekim için th ve Xi Jinping 25 Ekim tarihinde yeni Merkez Komitesi tarafından Partisi Genel Sekreteri olarak yeniden seçildi  . 

Dünyadaki en büyük ikinci ekonomiye liderlik eden bir Partinin her beş yılda bir toplanmasının, yerel ve dünya çapında büyük bir etkisi olan zengin ve derin olduğu mesajları. Bazı önemli noktalar:

  • Çin özelliklerine sahip sosyalizmin yeni bir döneme girdiğine karar verildi. Çin’in GSYİH’sı son beş yılda 8 trilyon dolardan 12 trilyon dolara yükseldi. Onun uluslararası durumu ve etkisi hızla büyüyor. Çin’in karşı karşıya olduğu başlıca çelişki, dengesiz ve yetersiz gelişme ile insanların daha iyi bir yaşam için sürekli artan ihtiyaçları arasında.

 

  • Çin’in önümüzdeki 30 yıldaki gelişiminin planını ortaya koyan Çin’in gelişme ve reformunu ve yeni dönemde Parti inşasını ilerletmek için genel bir plan yapıldı. Amacımız 2050 yılında müreffeh, güçlü, demokratik, kültürel açıdan gelişmiş, ahenkli ve güzel bir Çin inşa etmektir .

 

  • China’nın ekonomik büyümesi, daha düşük ancak daha sürdürülebilir bir büyüme oranı olan% 6-7 ile yeni normal bir aşamaya girdi. Vurgu ekonom ik gelişme olduğunu f geçiş rom hızı kalitesine. Bağlı kalarak Çin daha geniş ve cesur sosyoekonomik reformları uygulayacak açık ing-up politikası .

 

  • Çin asla hegemonya arayacak ya da genişleme sürecine girmeyecek. Çin, karşılıklı saygı, adalet, adalet ve kazan-kazan işbirliği ile karakterize edilen yeni tür uluslararası ilişkilerin kurulmasını taahhüt edecektir.
Çin, küresel ekonomideki hızlı bir toparlanma, korumacılığın ve izolasyoncılığın yükselişinin engellenmesi için çalışıyor. Ayrıca terörizm, çevresel bozulma, küresel ısınma, vs. gibi artan zorluklar arasında, Çin, dünya ekonomisinin istikrarı ve küresel ilişkilerde sorumlu bir oyuncu olarak hizmet vermektedir.

Çin Buna Karşı

    İsrail’e Çin Büyükelçisi olarak ben de 19 önemine ilgileniyorum inci Çin-İsrail ilişkilerine TBM Ulusal Kongresi. Yeni Parti liderliği altındaki Çin, inovasyon odaklı kalkınma stratejisini sürdürecek. İsrail, yaratılış ve inovasyon konusunda güçlü, ya da 0’dan 1’e kadar tanınmış bir başlangıç ​​ülkesidir.

Çin, güçlü üretim kapasitesi ve devasa pazarıyla, 1 ila 100 arasında başarılıdır. Başbakan Netanyahu’nun dediği gibi ülkelerin işbirliği “cennette yapılan bir evlilik”.

Bu yıl, Çin ile İsrail arasında diplomatik ilişki kurulmasının 25. yılını kutladı. Geçtiğimiz 25 yıl Çin-İsrail dostluğunun güçlendirilmesine tanık oldu ve ikili işbirliğimiz tarihte şimdi en iyi zamanına geldi. Bu yıl Mart ayında, iki ülkemiz sadece ikili ilişkilerimizi yeni bir seviyeye getirmekle kalmayıp, aynı zamanda iki ülkemiz arasında gelecekteki işbirliğine de yeni bir ivme kazandıran, Yenilikçi Kapsamlı Ortaklık kurdu.

Çin Gelişmeye Açık

    Çin, gelişiminde yeni çağa girerken, ileri teknolojik yenilik, ekolojik tarım, ileri tıp bilimi, su arıtımı vb. İle İsrail, Çin için iyi bir ortak olma ve Çin, İsrail ile işbirliği yapma yolunda ilerliyor. kendi ekonomik kalkınması ve insanların refahı için büyük faydalar sağlayacak. Buna kazan-kazan işbirliği diyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla